Selektywna zbiórka szkła

W trakcie dokonywania zakupów powinniśmy pamiętać, że nie wszystkie opakowania są bezpieczne dla środowiska.

Należy wybierać tylko towary w opakowaniach wielokrotnego użytku, najlepiej te ze szkła. Bezsprzecznie są one bowiem zdrowe i ekologiczne.

Szkło posiada jeszcze jedną właściwość – można je ponownie wykorzystać. Dlatego zamiast wyrzucać słoiki i butelki na składowisko – wrzucajmy je do specjalnych, rozstawionych w całym mieście biało – zielonych pojemników.

Jedyne o czym musimy pamiętać, to zasada, aby szkło białe wrzucać do białej, a kolorowe do zielonej części pojemnika.

Zamiast na składowisko szkło trafi wówczas do hut i zostanie przetopione na nowe opakowania, my zaś będziemy czynnymi uczestnikami recyklingu, procesu który pozwala oszczędzać surowce pierwotne i przyczynia się do ochrony środowiska.

Pamiętajmy!!!

  • Szkło białe należy wrzucać do białej, a kolorowe do zielonej części pojemnika.
  • Do pojemników możemy wrzucać każde szkło opakowaniowe, czyli wszelkiego rodzaju butelki i słoiki. Ważne by były one opróżnione z resztek.
  • Nie należy natomiast wrzucać szyb, luster, kryształów, ceramiki i porcelany, a także zużytych źródeł światła i opakowań po lekach.

Za zorganizowanie systemu zbiorki odpadów komunalnych (w tym opakowań szklanych pochodzących z gospodarstw domowych) odpowiedzialna jest Gmina Miasta Radomia.

W ramach gminnego systemu odbioru odpadów mieszkańcy Radomia mogą opakowania szklane dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), mieszczącego się w Radomiu przy ul. Witosa 96.

szkło

Nasze programy i działania