2007 III EDYCJA KONKURSU „ZBIERAMY SUROWCE Z RADKOMEM, BO CZYSTE ŚRODOWISKO JEST NASZYM DOMEM”

Uczniowie ze szkoły podstawowej  w Gzowicach, zwycięzcy w ekologicznym konkursie zorganizowanym przez PPUH Radkom, spędzili pierwszy dzień ferii zimowych na basenie w Kozienicach. Kolejna tura rywalizacji cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Wyjazd na basen był nagrodą w ostatniej w ubiegłym roku (odbyły się trzy tury) edycji konkursu pt. „Zbieramy surowce z Radkomem, bo czyste środowisko jest naszym domem”. Dwadzieścioro uczniów z klasy trzeciej pod opieką pani Jolanty Sokołowskiej,  nauczycielki PSP w Gzowicach, świetnie bawiło się na basenie. Po szaleństwach w wodzie dzieciakom dopisywały apetyty podczas obiadu ufundowanego przez Radkom.

Przypomnijmy, że zadaniem uczestników konkursu jest zebranie jak największej ilości odpadów podlegających recyklingowi, czyli puszek po napojach i butelek PET z nakrętkami oraz zużytych baterii, które są szczególnie niebezpieczne dla środowiska naturalnego. Odpady trafiają do specjalnych pojemników ustawionych na terenie szkoły, skąd są odbierane przez ekipę Radkomu. W zakończonej w listopadzie rywalizacji uczniowie z 49 klas 16 szkół z Radomia i okolic zebrali 3,2 tony odpadów.

22 stycznia rozpoczęła się pierwsza tegoroczna edycja konkursu. Jak podkreśla Dariusz Gołębiowski, specjalista do spraw edukacji ekologicznej w PPUH Radkom, zainteresowanie rywalizacją stale rośnie – w tej turze deklaracje udziału złożyli przedstawiciele ponad 100 klas z 24 szkół.

W nagrodę klasa, która zbierze najwięcej odpadów pojedzie na basen, zdobywcy drugiego miejsca pójdą do kina, a trzeciego otrzymają „wór słodyczy”. Uczniowie, którzy w swoich klasach zbiorą najwięcej odpadów dostaną w nagrodę odtwarzacze mp3.

Finał zimowej edycji odbędzie się tradycyjnie w czasie VII Forum Proekologicznego 21 marca, a wiosennej 1 czerwca. Uczeń, który zbierze najwięcej odpadów w obu tych edycjach otrzyma komputer.

Nasze programy i działania